2018. január hónap

Január

Boldogasszony hava

Télhó

Egyházi ünnepek és jeles napok

Január

1.         Újév - Szűz Mária, Isten anyja

3.         Jézus szent neve

6.         Urunk megjelenése, Vízkereszt

7.         Urunk megkeresztelkedése

18.       Árpád-házi Szent Margit

25.       Szent Pál apostol megtérése

Február

2.         Urunk bemutatása, Gyertyaszentelő Boldogasszony

3.         Szent Balázs püspök

14.       Hamvazószerda

Január hónap programjai

3.         Téli szünet utáni első óvodai nap

10.       Házszentelés – Háromkirály-járás

Étkezési díj befizetése

11.       Bérletes színházi előadás a Széchenyi teremben

Kislaptáros népzenekar: A Tündértó titka

18.       Nefelejcs, Haramgvirág és Margaréta csoportosok

Futura látogatása a bérletet vásárló nagycsoportosok

részvételével

19.       Piarista Iskola iskolanyitogató foglalkozása 17 órakor

29.       Szülői értekezletek a csoportokban

Tanköteleskorú óvodások szüleinek tájékoztatása gyermekük fejlődéséről folyamatosan január hónapban

A Földművelésügyi Minisztérium agrárszakképzésért felelős helyettes államtitkára és az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős helyettes államtitkára döntése értelmében a Zöld Óvoda Kritériumrendszerben foglalt tartalmak teljesítéséért óvodánk megkapta az "Örökös Zöld Óvoda" címet. A kisgyermekkori környezeti nevelés terén végzett tevékenységünk elismeréseként 2017. december 12-én ünnepélyes keretek között vehettük át az oklevelet Budapesten a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtárban. A cím továbbra is kötelez minket arra, hogy a környezeti nevelést magas színvonalon műveljük bevonva a szülőket is. A januári szülői értekezleten bővebb információt kapnak a szülők a “Zöld Óvoda” tartalmakkal kapcsolatban.

Kedves Szülők!

A gyerekek és az óvoda munkatársainak nevében szeretném megköszönni az ajándéktárgyakat és azt a sok finomságot, melyek elkészítésével és felajánlásával sikeressé tették karácsonyi vásárunkat és vásárlásukkal támogatták óvodánkat. A vásár bevétele 213 820 Ft, melyből 100 000 Ft-ot a csoportok játékok vásárlására költöttek.

Köszönöm a szülők aktivitását és külön köszönet azoknak az édesanyáknak, édesapának, akik a vásár lebonyolításában segítettek.

2017. december 5-én az óvónőinkből álló Báb-munkaközösség “Tündérszép Ilona és Árgyélus” címmel

két sikeres előadást tartott a Fehér Ló Közösségi Házban.

A bábcsoport tagjai ezúton szeretnének köszönetet mondani mindazoknak, akik az előadás létrejöttét

bármilyen formában segítették, támogatták.

Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata-pályázat támogatása

Hársfalvi József - díszletkészítés

Balogh Boglárka - díszletfestés

Fehér Ló Közösségi Ház - hely biztosítása

Sörös Katalin - szervezés

Takács András - hangfelvételek

Csiszár Péter - díszlet szállítása

Babos - Zemplenszky Nóra - bábkészítés

Köszönetet szeretnénk mondani Varga Balázsnak és Zelenka Annamáriának a puncsért és a bögrékért, amellyel a madárkarácsony napján megörvendeztették a gyerekeket és a felnőtteket.