2017. november hónap

T Á J É K O Z T A T Ó

Szent András hava

Őszutó

Egyházi ünnepek és jeles napok

1. Mindenszentek ünnepe

2. Halottak napja

5.    Szent Imre herceg

11. Tours-i Szent Márton

19. Árpád-házi Szent Erzsébet

21. Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban

25. Alexandriai Szent Katalin

26. Krisztus király ünnepe

30. András apostol

December

1. Advent első vasárnapja

Környezetvédelmi napok-zöld jeles napok

16. Füstmentes nap

24. Ne vásárolj semmit nap

November hónap programjai

1.  ünnep – az óvoda zárva tart

2-3.      Az őszi szünet ideje alatt az óvoda összevont csoportokkal működik

6-7.      Papírgyűjtés az óvodában.

Kérjük a kedves szülöket, hogy a hozott újságokat, kartonokat összekötegelve helyezzék el a csűr alatt! Az elszállítás miatt, keddi napon csak 9 óráig lehet papírt hozni.

9-10.    Könyv-vásár az óvoda tornaszobájában. A Szent Gellért Könyvkiadó könyveiből válogathatnak a kedves szülők a Márton napi program ideje alatt folyamatosan.

10.       Márton napi lámpás felvonulás – családokkal közös program. Gyülekező az óvoda udvarán 16:30 órakor. A felvonulásról visszatérve libazsíros kenyér és tea várja a kisgyermekeket és a szülőket.

Mint minden esztendőben idén is az adakozás ünnepét  jelenti Szent Márton napunk. Ebben az esztendőben a Hajléktalanok Átmeneti Szállása részére szervezünk gyűjtést, hogy  könnyebbé tehessük az ott megszállni kényszerülő emberek ellátását. Tisztelettel kérünk mindenkit, hogy az otthon feleslegessé vált törölközőket, plédeket, takarókat ajánlják fel a hajléktalanok részére. Az ott dolgozók szívesen fogadnak még tartós élelmiszereket, konzerveket, tisztálkodáshoz szappanokat, tusfürdőket. A felajánlásokat dobozba vagy táskába várjuk ide az óvodába  november 6-10. héten. Segítségüket előre is köszönjük.

13.       Óralátogatás nagycsoportosokkal a Piarista Iskola 1-2. osztályába. Indulás az óvodából 7:30 órakor

15.       Étkezési díj befizetése

Halász Judit koncert nagycsoportos óvodások részvételével a Flesch Kulturális Központban 10:30 órakor

16.       Bérletes színházi előadás a Széchenyi teremben 10:40 órakor

Fabók Mancsi Bábszínháza: A háromágú tölgyfa tündére

22.       Jávorné Dr. Kolozsvári Judit szakpszichológus előadása 16:30 órai kezdettel az óvodában. Az előadás végén lehetőséget biztosítunk az előadóval való személyes beszélgetésre.

28.       Fogászati szűrés az óvodában

Szülők tájékoztatása gyermekük fejlődéséről - fogadó óra keretében-egész hónapban folyamatos valamennyi csoportban

Nyílt napok a csoportokban

Margaréta csoport: november 29. szerda

Ibolya csoport: november 17. péntek

Harangvirág csoport: november 23. csütörtök

Nefelejcs csoport: november 30. csütörtök

Tulipán csoport: november 8. szerda

December 1.

Nevelés nélküli munkanap – az óvoda zárva tart

Kérjük a kedves szülőket, gyermekeik elhelyezéséről gondoskodni szíveskedjenek!

Jótékonysági gálaműsor és adventi gyertyagyújtás a Fehér Ló Közösségi Házban. Fellépnek az óvoda

néptáncosai Léber László vezetésével. A műsor bevételét a Gyermekek Átmeneti Otthona kis lakói kapják.

Szeretettel várunk minden jóérzésű, adományozó szülőt, gyermekével együtt!

Az advent időszakban hétfőnként reggel 8 órai kezdettel nagycsoportosaink roraten vesznek részt az óvári

templomban.

Időpontok: december 4, 11, 18.

Kérjük a jelzett napokon 7:30 órára érkezzenek be gyermekeik az óvodába!

Együttműködésüket előre is köszönjük.