2018. szeptember hónap

T Á J É K O Z T A T Ó
Szent Mihály havi
 Őszelő

Egyházi ünnepek és jeles napok
  8.       Szűz Mária születése
12.       Szűz Mária szent neve
14.       A Szent Kereszt felmagasztalása
15.       A fájdalmas Szűzanya
21.       Szent Máté apostol és evangélista
29.       Szent Mihály, Gábor és Rafael főangyalok
30.       Szentírás vasárnapja
10.       Harang- és orgonatörténet (Perger Gyula előadása a templomban 19 órakor)
15-23. XII. Ars Sacra Fesztivál  “Tekints az égre, és lásd meg!” (Jób 35,5)
15.       Nyitott templomok napja

Környezetvédelmi világnapok – zöld jeles napok
15.       Takarítási világnap
17-21.  Európai Mobilitási hét
21.       Autómentes nap
23.       Őszi napéjegyenlőség – a csillagászati ősz kezdete

Szeptember hónap programjai

5.         Terménykiállítás megnyitója a Flesch Kulturális
            Központben, melyen óvodánk is bemutatkozik, mint a “Legszebb konyhakertek” elnevezésű verseny
            résztvevője. Ez alkalomból óvodánkba látogat Kovács Szilvia ötletgazda, programigazgató,
           Karcag város alpolgármestere.
12.       Étkezési díj befizetése – július, augusztus havi. Az új szülőket nem érinti.
14.       Kapcsolódási lehetőség a “Sulizsák” programhoz, amelynek célja, hogy a kinőtt, nem használt ruháktól
a környezet számára is egészséges módon válhassunk meg. Részletes tájékoztatást a faliújságokon illetve a www.sulizsák internetes oldalon olvashatnak a textilújrahasznosításról!
15.       III. Szigetközi gyógynövénynap a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári karán, melyen óvodánk is bemutatkozik kiállítás keretében.
17.       Összevont - és csoportszülői értekezletek  16:30 órától
20.       Megbeszélés a Szülői Szervezet tagjaival 16:30 órakor
17-21.  Az Európai Mobilitási héthez kapcsolódóan roller- és kerékpáros ügyességi versenyek az óvoda udvarán.
21.       Autómentes nap az óvodában. Kérjük a családokat, ezen a napon gyalog, kerékpárral, tömegközlekedéssel,
AUTÓ NÉLKÜL jöjjenek óvodába!
27.       Hálaadó ünnepség, terményáldás, az új kenyér megszentelése az óvodában 10:30 órakor. Az Idősek világnapja alkalmából szeretettel várunk minden érdeklődő nagyszülőt programunkra.
28.       Szent Mihály napi vásár az óvoda udvarán – családokkal közös program 15:30 órától

“Mutasd meg, hogy amit teszünk maradandó, akár a tenyérlenyomat a friss betonban, bár lehet, hogy munkánk eredményét egyelőre csak mi magunk látjuk. Az aratás ideje is eljön majd.”

Hálás szívvel mondok köszönetet azoknak a kedves szülőknek,
akik segítettek szeptember 1-én, szombaton, óvodakertünk szépítésében.
                                                              Márti néni