Óvodánkról...

"Hagyjátok csak a gyermekeket, s ne akadályozzátok meg,

hogy hozzám jöjjenek, mert ilyeneké a mennyek országa."  Máté /13.14./

Óvodánk története

Magyaróvár városban már 1848-ban óvoda alapító gondolatok vetődtek fel. A kisdedóvó fontosságát hivatalosan Auer József városbíró vetette fel. Álma csak 26 évvel később 1874-ben "ébredt fel" újra, amikor a körülmények és a kedvező lehetőségek sürgették a megvalósítást. Hála a városi polgárok kegyes adományainak, szorgalmas munkájának, a Hildegard Nőegylet lelkes szervezésének, 1882. augusztus 1-jén Zalka János győri püspök átadta az Irgalmas Nővéreknek, a gyermekeknek, a Hildegardeum Kisdedóvót és Felső Leányiskolát. A Hildegardeum a város elsőként létrejött óvodája volt, és ma is az egyetlen Mosonmagyaróváron, ahol keresztény szellemű nevelés folyik. Intézményünk folyamatosan fejlődik és valósítja meg a kitűzött célokat. Legfőbb törekvésünk, hogy megalapozzuk és formáljuk gyermekeink világnézetét. Segíteni szeretnénk őket, hogy önálló, harmonikus, érdeklődő, kezdeményező, felelősséget vállaló, szeretetteljes ember váljék belőlük.

Tárgyi feltételeink:

- földszintes építési forma

- tágas csoportszobák

- jól felszerelt tornaterem

- saját korszerű technológiával ellátott főzőkonyha

- sóbarlang - sóporlasztással, fényterápiával

- sport- és játszóudvar

- kerékpár- és rollerpálya

- bio- és gyógynövénykert

- szánkózó domb

- labirintus

- fajátékok, homokozó, babaház